Radża Joga Śhigatse - polub nas na Facebook'u

Czym jest Raja Yoga
Kurs Raja Yogi
01. Cel i środki
02. Zasady
03. Szkoły tajemne
04. Ścieżka
05. Wyniki
06. Jama
07. Nijama
08. Asana
09. Pranajama
10. Pratyahara
11. Przygotowanie
12. Dharana
13. Imaginacja
14. Dhyana
15. Inspiracja
16. Samadhi
17. Kontemplacja
18. Samjama
19. Intuicja
20. Oświecenie
21. Na drogę
22. Literatura cytowana
12 stopni ku Bogu
Pieczęć Inicjacji
Duchowy Nauczyciel
Etapy początkowe
Guru i Mistrzowie Mądrości
Medytacja Raja Yogi
6 Lekcji Radża Jogi

Raja Yoga

Medytacja Raja Yogi

1. Uświadamiamy sobie siebie jako ośrodek energii, punkt światła, który jest połączony świetlistymi promieniami ze wszystkimi ośrodkami energii i światła, jakie istnieją pośród całej ludzkości planety Ziemia! Stajemy się coraz bardziej jaśniejącym, promiennym ośrodkiem, świetlistego, jaśniejącego blasku, który promieniuje w jedności ze wszystkimi jaśniejącymi ludźmi światła, tworząc wspólnie połączoną wielką sieć światła, czystej energii obejmującej planetę. Mocno odczuwamy ośrodki światła, ćakramy wewnątrz ciała, a szczególnie ośrodek głowy adźńa oraz ośrodek serca, anahata. Wzmagamy intensywność blasku na podo-bieństwo coraz bardziej jaśniejącej gwiazdy rozświetlającej wspólny umysł ludzkości. W świadomości jedności ze wszystkimi źródłami światła pośród ludzkiej rodziny rozświetlamy cały pozaświadomy umysł ludzkości.

2. Mentalnie tworzymy ścieżkę światła, rozświetlającej energii, ku Duchowej Hierarchii Świętych, Mistrzów i Proroków oraz Aniołów i Archaniołów opiekujących się planetą i ludzkością. Duchowa Hierarchia jest sercem planety, boskim sercem ludzkości, z którego płyną niezliczone promienie jaśniejącej, ożywczej energii. Przedłużamy stworzoną ścieżkę światła ku ośrodkowi Boskiej Woli w Szambali, gdzie jest duchowy rozum Hierarchii i Wielka Rada kierująca losami planety, siedziba Stwórców Życia. Coraz bardziej jednoczymy się poprzez ścieżkę blasku i światła z sercem ludzkości, którym jest Duchowa Hierarchia i z duchowym Rozumem, który jest niczym Boskie Oko czuwające nad ludzkością. Stajemy się całkowicie połączeni ze światłem mistrzów Mądrości, Świątynią Śigatse, gdzie żyje Zbawiciel ludzkości i z Szambalą. Jako ośrodki światła na planecie jaśniejemy coraz bardziej i coraz potężniej rozprzestrzeniamy duchowy blask rozjaśniając wspólny umysł ludzkości, całą zbiorową nieświadomość. Rozprzestrzeniamy spływający z góry blask Mistrzów Mądrości i Szambali.

3. Utrzymujemy umysł skupiony na naturze naszego planetarnego życia, na energetycznej zasadzie sterującej naturą życia, która jest siłą miłowania, energią miłości i miłosierdzia. Doświadczamy delikatnej poświaty różowego blasku czystej bezinteresownej miłości i miło-sierdzia, które spływa z serca ludzkości od świętych Mistrzów pełnych Miłości i Mądrości oraz Miłosierdzia. Kontemplujemy w cichości naturę życia na całej planecie życia, które opiera się na powszechnej zasadzie wzajemności, na odwzajemnianiu czystych uczuć w sposób bezinteresowny. Uświadamiamy sobie przez chwilę, jak się w życiu, w codziennym postępo-waniu, kierować zasadą miłowania, jak funkcjonować w życiu, aby wyrażać boską zasadę miłowania!

4. Intensywnie w pełni światła emanujemy silną myśl, aby moc naszej Duszy, Wyższej Jaźni kierowała zewnętrzną, cielesną formą naszej istoty i aby Dusza kierowała całym procesem naszego jednostkowego, ludzkiego życia, wszystkimi zdarzeniami.

„Niech Boska Dusza, Wyższa Jaźń kieruje moim ciałem i niech kieruje wszystkimi zdarzeniami w moim życiu, niech miłość zwycięża, niech wszyscy ludzie żyją w duchu miłowania! Niech miłość zwycięża w każdym ludzkim życiu!”

5. Głośno recytujemy lub powtarzamy szeptem afirmacje światła i miłości, które pomagają zwiększyć energię myśli i kontemplacji:

Staję się teraz ośrodkiem duchowej Miłości, w której żyję, działam i poruszam się!
W duchu Miłości staję się osobą, która z dobrej woli służy pomocą wszystkim potrzebującym!
Niech miłość boskiej Jaźni, Duszy rozprzestrzenia się poprzez moje serce, grupę i niech ogarnia cały świat!

Powtarzamy afirmującą myśl kilkanaście razy, a potem kontemplujemy ją i utwierdzamy powtarzając mentalnie. Wzmagamy blask jaśniejącego światła, którego jesteśmy centrum.

6. Wyobrażamy sobie, jak wola czynienia Dobra ogarnia cały świat, jak dobroczynność rodzi się w sercach całej ludzkiej rodziny. Istota Miłowania i Miłosierdzia spływa z ośrodka Woli Bożej w Szambali, z Serca Azji i Mózgu Planety, płynie poprzez Świątynię Mądrości Śigatse, która jest duchowym Sercem Ludzkości i rozpowszechnia się po świecie poprzez umysły i serca medytujących służebników ludzkości! Uświadamiamy sobie jak wszyscy służebnicy ludzkości, ośrodki światła na całej planecie zostają ogarnięci rozprzes-trzeniającym się blaskiem miłowania, różowawym czy liliowym blaskiem duchowej, bezinteresownej miłości.

Wyobrażamy sobie, jak serca wszystkich ludzi obmywane są promieniami energii miłości, która spływa do serc wszystkich ludzi z wyższych planów duchowego istnienia! Rozpuszczają się więzy i uwarunkowania ludzi tak, aby mogli ciągle doświadczać miłości, przejawiać miłość i żyć miłością jako esencją człowieczeństwa. Coraz więcej serc jednoczy się z nami w Miłości.

7. Recytujemy wybraną modlitwę, inwokację lub powszechną wedyjską modlitwę, jaką jest Gāyatrî wizualizując w tym czasie, jak promieniujące światło, miłość i moc Boskiego Ducha ogarnia ludzką świadomość.

Om Bhūrbhuvah Svah!
Tat Sawitur Vareňam
Bhargo Devasja Dhîmahi
Dhiyo Yonāh Praćodayāt!

Zakańczamy wibrując kilka (trzy, siedem) razy świętą sylabę Praňawah oznaczającą świadome połączenie z Boskością i chwilę trwamy skupiając się w ośrodku Trzeciego Oka wewnątrz głowy!

Raja Yoga

© 2003-2008 Bractwo Złotej Szaty Świątyni Mądrości Śigatse. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt: raani@shigatse.pl