Radża Joga Śhigatse - polub nas na Facebook'u

Sztuka Medytacji
Sztuka Konfirmacji
Śiwaizm w Polsce
Śiwaickie Modlitwy
Ośrodki Energii
Gorejące Serce
O Jedności Religii
Duch Święty w Trójcy
Święty Dźwięk AUM
Buddha Dhyana
Perły Mądrości
Lektury Zalecane
Raja Yoga

Nauki Duchowe

Próbując studiować duchowe nauki staraj się asymilować i przyswajać jak najwięcej. Rozumieć, nie tylko umysłem, ale zrozumieć i poczuć również sercem. Rozświetlaj się, swój umysł, swoje wnętrze i przyjmuj święte słowa Mistrzów. Rozważaj w swym sercu Prawdę, odkrywaj Mądrość płynącą z zewnątrz i rozbudzaj Mądrość jeszcze w Tobie uśpioną...

Poznawaj i przyswajaj - nie tylko to, z czym się już zgadzasz, gdyż wąska ścieżka wybiórczości doprowadzi Cię niechybnie do zguby. Odkrywaj nauki, jak krajobraz w trakcie swojej podróży do Boga. Nie patrz tylko w jedną stronę, gdyż wybór jedynie kawałka ze świętych nauk, z pominięciem, odrzuceniem czy krytykowaniem reszty, prowadzi do nikąd. Możesz wtedy nie dostrzec najprostszej drogi, jaśniejącego tuż przed Tobą szlaku spełnienia.

Warto na początek wybrać to, co Cię inspiruje, aby móc twórczo rozpocząć studiowanie, swoją podróż ku boskości, a z czasem próbować przejść do trudniejszych dla Ciebie zagadnień i metod praktyki.

Wiedzę trzeba stosować, praktykować w życiu, gdyż inaczej stanie się dla człowieka szkodliwym bagażem intelektualnym. A zbyt duży bagaż opóźnia drogę do celu.

Raja Yoga

© 2003-2011 Bractwo Złotej Szaty Świątyni Mądrości Śigatse. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt: raani@shigatse.pl