Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna może być świetną okazją, aby dać czas naszemu czworonogowi. Podróż razem z ukochanym zwierzakiem to rewelacyjna okoliczność, żeby zrelaksować się, równocześnie poświęcając zwierzakowi czas. W letnie miesiącetrzeba myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie psy są na nie narażone. Rasy psów, lubiące sporo ruchu na zewnątrz, na przykład labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. Jak można uchronić swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy różnorodne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze charakteryzują się kilkumiesięczną skutecznością oraz niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby psów różnorodnych wymiarów, dzięki czemu z łatwością znajdziemy rozmiar odpowiednią dla szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciwkleszczowych mogą być naturalne lub substancjami syntetycznymi. Syntetyczne charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość preparatu działającego na kleszcze musi być dopasowana do wagi psa, należy więc sprawdzić przed nałożeniem, iż znaleziona obroża na kleszcze jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, sprzedająca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg i dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto są zarówno przeciw kleszczom i na pchły, więc dają ogólną obronę psa. Obroża Foresto jest skuteczna przez 8 miesięcy, co więcej jest aktywna już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych niebezpiecznych chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością przebywające w zaroślach, takie jak labradory, potrzebują zwiększonej profilaktyki w postaci preparatów na kleszcze, ponieważ zakażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia psa przez kleszcza, dlatego umożliwia ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące pływanie potrzebna jest dodatkowa ochrona, na przykład w postaci zakropień zawierających preparat na kleszcze albo specjalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Aby chronić psa w trakcie letniej podróży trzeba sprawić sobie pewne środki na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/ sklep zoologiczny