Struktura kuwet

wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryte (występują też z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kocie toalety różnią się tym, iż dla przykładu kociej toalety zadaszonej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprowadza się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty są w stanie godzić się na nie, jednak większość akceptuje, ale są wyjątki, które za nic nie piszą się na to.
Ale w przypadku kuwety otwartej (klasycznej), jaka jest najczęściej wykonana z materiału sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszystkich kotów. Należy pamiętać o nadającym się wymiarze. Wybrane z nich są wyposażone w ramkę, żeby bezproblemowo utrzymać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, idealny wybór dla osoby, która po prostu nie lubią wywiązywać się z tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w wykrywacz ruchu. Po cyklu, który został przez nas zaprogramowany, bądź po cykliczności, kocia toaleta samoczynnie uruchamia narzędzie, które zmiata nieczystości do pojemnika, albo do kanału. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość zlatuje na dół. Tenże typ kociej toalety jest dostępny w dwóch podkategoriach – w których można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które gęsto sprzątają kocią toaletę.

Wymiary kuwet
Wyróżniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla malutkich kotów nie powinna być za wysoka, bo może nieść za sobą problem przy wejściu. odkąd kot już osiągnie 84 dzień życia życia, można uzyskać nową i przewyższającą rozmiarem kuwetę, stąd to, by wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Kiedy kocię kocha kopać i zakopywać zanieczyszczenia w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, ale zostało u góry napisane – trzeba uważać, bowiem wybrane koty mogą nie akceptować takich kocich toalet, większość akceptuje, bowiem zdarzają się wyjątki.
Jeśli nie podoba Ci się to, iż kocia toaleta jest widoczna w Twoim pokoju, to możesz podjąć decyzję na kupno mebla, w jakim można włożyć do środka kocią toaletę, gdy tylko nastąpi taki przypadek, bo ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kuwetę narożną, jaką można położyć w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne zakryte, jak i również bez daszka.
Powinno się jak też pozyskać akcesoria, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.
karma dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html